آخرین وضعیت پروژه انتقال نفت از گوره به جاسک

ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت با بیان اینکه روند اجرای طرح انتقال نفت از گوره به جاسک مطلوب است اما باید بهتر شود، گفت: کل طرح ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیشرفت فیزیکی در بخش زودهنگام طرح حدود ۵۰ درصد است.

تورج دهقانی در حاشیه بازدید وزیر نفت از شرکت فولاد اکسین خوزستان که شامگاه ۲۸ بهمن ماه انجام گرفت، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توانایی در شرکت فولاد اکسین خوزستان برای تولید ورق سرویس ترش ایجاد شده است تا برای طرح گوره به جاسک مورد استفاده قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: این طرح قرار است با اجرای هزار کیلومتر خط لوله ۴۲‌اینچ فعال شود.

مدیرعامل شرکت متن تصریح کرد: شرکت فولاد اکسین خوزستان در این طرح حلقه میانی تولید لوله است. در این طرح حلقه اول توسط شرکت فولاد مبارکه تولید می شود و در حلقه دوم ورق مورد نیاز توسط شرکت فولاد اکسین تولید خواهد شد و سپس لوله سازان داخلی این ورق ها را تبدیل به لوله می کنند.

دهقانی عنوان کرد: موفقیت این طرح بر اساس زمان بندی به راندمان و کارکرد شرکت فولاد اکسین بستگی دارد. این شرکت تا کنون نهایت تلاش خود را برای پیشبرد اهداف طرح انجام داده و توانسته است تعهد تولید ۲۵ هزار تن ورق عریض در ماه را عملی کند.

وی با بیان اینکه روند اجرای طرح انتقال نفت از گوره به جاسک مطلوب است اما باید بهتر شود، گفت: کل طرح گوره به جاسک ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیشرفت فیزیکی در بخش زودهنگام طرح حدود ۵۰ درصد است.

دهقانی خاطرنشان کرد: برای این طرح همچنین ساخت ۵۰ عدد پمپ را در اختیار ۳ سازنده برتر داخلی قرار داده ایم که هم اکنون این پمپ ها در حال ساخت هستند.

وی افزود: ۱۵ پیمانکار اجرایی در بخش های مختلف در پهنه یک هزار کیلومتری اجرای این طرح مشغول به کار هستند.

مدیرعامل شرکت متن گفت: تا کنون حدود ۲۰۰ کیلومتر لوله تولید شده است. همچنین جوشکاری این لوله ها نیز از حدود یک ماه گذشته آغاز شده است و روند آن نیز ادامه‌ دارد. این شتاب باید حفظ شود تا بتوانیم به برنامه زمان بندی مورد نظر برسیم.

دهقانی بیان کرد: این نوید را خواهیم داد که بخش زودهنگام طرح گوره به جاسک در سال ۹۹ به بهره برداری برسد تا نفت و میعانات گازی را در سواحل مکران داشته باشیم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code