بازگشت دو واحد تولیدی به چرخه تولید در ابهر

استاندار زنجان گفت: دو واحد تولیدی در ابهر به چرخه خولید باز خواهند گشت.

به گزارش ایسنا، فتح‌الله حقیقی در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر ابهر با اشاره به گذشت چندین دوره از عمر شوراها، اظهار کرد: در طی این دوران شوراها باید به وظایف خود بیشتر آشنا شده باشند.

وی با اشاره به این‌که اگر هر کسی وظیفه خود را به درستی انجام دهد مشکلی پیش نمی‌آید، ادامه داد: هر کس باید در حوزه خود به ایفای نقش بپردازد تا شاهد بروز مشکل نباشیم.

استاندار زنجان با تأکید بر این‌که شان و جایگاه شوراها باید حفظ شود، ادامه داد: شوراها از ارکان تاثیرگذار در هر شهر محسوب می‌شوند.

این مسئول با اشاره به این‌که ابهر یکی از شهرهای مهم استان به شمار می‌رود، بیان کرد: بسیاری از صنایع زنجان در ابهر مستقر هستند که همین امر بر نقش استراتژیک آن در استان می‌افزاید.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات استان زنجان این است که بیش از این‌که مقصد باشد، معبر بوده است، تصریح کرد: برای اینکه این استان به یک مقصد تبدیل شود باید کارهای بیشتری در همه حوزه‌ها انجام شود.

حقیقی با اشاره به اینکه یکی از جلسات محوری که در استان برگزار می‌شود جلسه رفع موانع تولید است، ادامه داد: این جلسه برای آشنایی بیشتر با مشکلات در واحدهای مشکل‌دار برگزار می‌شود که در همین راستا بیش از ۶۹ جلسه برگزار شده که ۴۹ جلسه در شش ماهه اخیر بوده است.

این مسئول با اشاره به این‌که یکی از بزرگ‌ترین هنرهای مدیران در برهه فعلی، روشن نگه داشتن چراغ کارخانجات است، ادامه داد: تاکنون هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل نشده و برخی از واحدها نیز به چرخه تولید بازگشته‌اند که دو واحد از این کارخانه‌ها امسال در ابهر به چرخه باز خواهند گشت.

حقیقی با اشاره به این‌که نقشه راه سرمایه‌گذاری استان در هیئت دولت مطرح شده است، ادامه داد: با تلاش مدیران برخی از پیشنهادات مطرح شده در جلسه رفع موانع تولید ملی شده است.

وی با اشاره به سفر به ۱۱۰ روستای استان، تصریح کرد: تداوم این سفرها با محوریت حل مشکلات مردم در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایسنا، از مهم‌ترین مشکلات و مسائلی که در این نشست مطرح شد می‌توان به تسریع در رفع مشکل طرح تفصیلی و احصای مغایرت‌های موجود در این طرح و حل آن، رفع مشکل زمین‌های قولنامه‌ای، تعریض و دو بانده کردن آسفالت جاده ازناب تا آرامستان جدید در حدود ۳ کیلومتر، مساعدت در خصوص خرید تجهیزات و ماشین‌آلات آتش‌نشانی برای طبقات بالا و ماشین‌آلات پیشرو، تسریع در روند اجرای پروژه کمربندی ابهر و خرم‌دره اشاره کرد.

همچنین افزایش محدوده شهری به ویژه شهرک‌هایی که تفکیک شده‌اند ولی در محدوده شهر نیستند، توجه ویژه به فاضلاب شهری که به‌صورت نیمه‌تمام در سال‌های قبل افتتاح شده، رفع مشکل افت فشار آب در منطقه شناط بالا و شریف‌آباد، توجه به ظرفیت‌های گردشگری ابهر، تخصیص اعتبارات ویژه از محل ارزش‌افزوده به ابهر و تعیین تکلیف ضایعاتی‌های حسین‌آباد اشاره کرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code