بهره‌برداری از ۵۸۰ کیلومتر آزادراه در کشور تا ۱۴۰۰

ایسنا/فارس وزیر راه و شهرسازی وعده داد که تا پایان دولت دوازدهم، ۵۸۰ کیلومتر آزادراه در کشور به بهره برداری خواهد رسید که ۲۲۰ کیلومتر آن مربوط به فارس است.

محمد اسلامی پنجشنبه ۲۸ آذر در بازدید یک روزه از قطعه هشتم پروژه آزاد راه شیراز- اصفهان، افزود: هیچ مانعی در راه احداث آزاد راه شیراز- اصفهان وجود ندارد و باید این پروژه به جدیت دنبال شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی، اسلامی گفت: با بهره برداری از ۵۸۰ کیلومتر آزادراه در کشور تا پایان دولت یازدهم ۳۵ درصد به آزادراه‌های کشور اضافه خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در پروژه آزادراه شیراز – اصفهان باید تابلو روز شمار نصب شود و یک تاریخ مشخصی برای افتتاح اعلام شود و طبق زمانبندی و تابلو روز شمار پروژه پیش رود تا در زمان مشخص به بهره برداری برسد.

آزاد راه شیراز اصفهان و تاثیر بر رونق گردشگری

استاندار فارس نیز در حاشیه این بازدید گفت: طول آزادراه شیراز اصفهان ۲۲۵ کیلومتر و حجم پیشرفت قطعه هشتم از این پروژه ۸۰ درصد است.

عنایت‌الله رحیمی کاهش مسافت و افزایش ایمنی تردد را از نتایج احداث این آزاد راه عنوان و اضافه کرد: جاذبه های گردشگری مختلفی در این طرح دیده شده که موجب رونق بیشتر این صنعت در فارس می‌شود.

وی با ابراز امیدواری نسبت به بهره برداری به موقع از این طرح ملی، خاطرنشان کرد: آزاد راه شیراز – اصفهان به عنوانِ بزرگترین طرح عمرانی جنوب کشور با اعتباری بالغ بر ۲۵۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

استاندار فارس گفت: ادامه  مسیر این آزاد راه به سمت جنوب کشور تحول مهمی در حوزه حمل و نقل و کاهش هزینه های مرتبط خواهد داشت.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code