بی‌مقدار: دولت برای حذف یارانه افراد پردرآمد بانک اطلاعاتی قوی داشته باشد

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور بر ضرورت داشتن بانک اطلاعاتی قوی از سوی دولت برای حذف یارانه ثروتمندان تاکید کرد.

شهاب الدین بی‌مقدار در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت حذف یارانه دهک‌های بالا، گفت: یارانه ثروتمندان باید حذف شود اما باید در این باره بررسی‌های دقیقی انجام شود تا تر و خشک با هم نسوزند.

وی افزود: طبق معیارها، دولت یارانه کسی که خانه و ماشین دارد و زوجین کارمند هستند، را حذف می‌کند، اما اگر یارانه کسی که نیازمند است قطع شود باید سریعا روند پرداخت یارانه به این خانوارها از سر گرفته شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «تشخیص نیازمند بودن افراد با دولت است»، ادامه داد: دولت باید تشخیص دهد که چه کسی نیازمند است. در همین راستا دولت باید خط فقر را تعیین کند و یارانه کسانی که یک پله بالاتر از این خط هستند را حذف کند اما کسی که خانه و ماشین دارد و کارمند است زندگی‌اش به راحتی نمی‌چرخد.

بی‌مقدار یارانه نقدی پرداختی به مردم را ناچیز توصیف کرد و یادآور شد: تاکنون در حوزه انتخابیه‌ام کسی به من مراجعه نکرده که بگوید یارانه‌اش به اشتباه قطع شده است، در عین حال برای پرهیز از بروز خطا در این زمینه دولت باید بانک اطلاعاتی قوی برای حذف یارانه افراد پردرآمد داشته باشد.

وی در پایان با بیان اینکه «افراد پردرآمد همه چیز دارند و از تمامی امکانات استفاده می‌کنند»، گفت: ما معتقد به  حذف یارانه تمامی ثروتمندان و پرداخت این مبالغ به طبقات پایین جامعه هستیم تا این افراد هم بتوانند به راحتی زندگی کنند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code