تعریف اعتبار 400 میلیون دلاری برای تولید بنزین و میعانات گازی در شازند

ایسنا/مرکزی فرماندار شازند از تعریف اعتبار 400 میلیون دلاری برای استقرار شرکت موهیکو در این شهرستان به منظور تولید بنزین و میعانات گازی خبر داد.

مصطفی عرب صبح امروز دوشنبه در بیست و یکمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان شازند که در بخشداری زالیان برگزار شد، با بیان اینکه این شهرستان با نرخ بیکاری 11.4 بالاترین نرخ بیکاری را بعد از  اراک و خمین به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: خوشبختانه شهرستان شازند در حوزه های صنعت، کشاورزی و گردشگری ظرفیت های بسیار خوبی دارد که بر این اساس در حال حاضر اصلی ترین اولویت مجموعه شهرستان در حوزه صنعت، صیانت و نگهداری از واحدهای تولیدی در ابعاد زیرساختی و امنیتی است.

وی با اشاره به رشد تولید و افرایش اشتغال زایی شهرستان شازند در مدت اخیر، افزود: با توجه به فراخوان استخدام پتروشیمی شازند، پیش بینی می شود در حدود 120 نفر به آمار اشتغال شهرستان اضافه شود که این مهم می تواند در راستای توسعه صنعتی و اقتصادی شازند بسیار مفید باشد.

عرب شهرستان شازند را یکی از شهرستان های موفق استان در حوزه تعداد واحدها و تولید محصولات کشاورزی عنوان کرد و گفت: شهرستان شازند در تولید بسیاری محصولات کشاورزی استان توانسته است رتبه های اول تا سوم استان را به خود اختصاص دهد که به عنوان مثال می توان به تولید عسل در این شهرستان اشاره کرد. هم اکنون حدود یک سوم مجموع 900 تن عسلی که در استان تولید می شود، تولید زنبورداران شازندی است و 15 واحد گلخانه ای هم که در این شهرستان در حال احدات هستند، می تواند بر روند رشد اقتصادی این منطقه بسیار تاثیرگذار باشد.

فرماندار شازند با تاکید بر اینکه آینده این شهرستان با صنعت گردشگری گره خورده است، تصریح کرد: وجود رودها و رودخانه های پرآب شهرستان شازند پتانسیل خوبی را در سطح شهرستان برای توسعه گردشگری فراهم کرده است و تکمیل پروژه کوکبیه هم می تواند زمینه ساز وقوع اتفاقات بسیار خوبی در شازند شود.

وی توسعه بخش مسکن شهرستان را یکی از عوامل پیشرفت حوزه عمرانی و اقتصادی شهرستان دانست و گفت: تا این لحظه 790 واحد مسکونی در سطح شهرستان ثبت و اخذ مجوز شده است که در حدود نیمی از آنها به اتمام رسیده اند. همچنین در حال حاضر بین 500 تا هزار نفر در شهرستان مشغول ساخت و ساز واحدهای مسکونی هستند که این مهم می تواند در راستای افزایش جمعیت شهری و بازگشت مجدد مردم به نواحی روستایی مثمر ثمر باشد.

وی از تعریف اعتبار 400 میلیون دلاری برای سرمایه گذاری حوزه بنزین و میعانات گازی(شرکت موهیکو) در این شهرستان خبر داد و در  ادامه گفت: خوشبختانه همه 141 دهیاری سطح شهرستان حداقل دو پروژه در دستور کار دارند که پیش بینی می شود تا اجرای نهایی این پروژه ها آمار اشتغال شهرستان به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند. همچنین ما در صدد هستیم که از اعتبارات دهیاری ها برای اخذ تسهیلات و توسعه اقتصادی شهرستان در همه حوزه ها علی الخصوص کشاورزی استفاده و شرایط لازم را برای رشد عمرانی و اقتصادی شازند فراهم کنیم.

عرب با بیان اینکه سهم این شهرستان در حوزه اشتغال روستایی از 15 میلیارد تومان در سال گذشته به رقم 30 میلیارد تومان در سال جاری رسیده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه 100 درصد اعتبارات این حوزه جذب شده اند و همین مهم سبب شده است که 70 طرح روستایی در سطح شهرستان به سرانجام برسد. این تعداد طرح تاکنون برای 500 نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی کرده اند که کمکی شایانی به توسعه اشتغال پایدار روستایی و جلوگیری از مهاجرت مردم بوده است.

فرماندار شازند این شهرستان را یکی از مناطق موفق استان در حوزه پرورش آبزیان و کشت گیاهان دارویی عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود با اجرای این پروژه ها و افتتاح چندین طرح عمرانی در دهه فجر سال جاری نرخ بیکاری شازند تک رقمی شود و گام مثبتی در جهت رشد اقتصادی شهرستان برداشته شود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code