راه‌اندازی مجدد یک کارخانه لبنی ۷۰ نفر را مشغول به کار کرد

در مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری گلستان و امام جمعه مینودشت، یک مجموعه تولیدی بعد از دوسال تعطیلی در مینودشت، به همت قوه قضاییه مجددا شروع به کار کرد.

در مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری گلستان و امام جمعه مینودشت یک مجموعه تولیدی بعد از دوسال تعطیلی در مینودشت، به همت قوه قضاییه مجددا شروع به کار کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، داوود حسینی، مدیرعامل این کارخانه لبنی در مراسم شروع به کار مجدد کارخانه، اظهار کرد: با کمک قوه قضاییه و دیگر ارگان های استان، توانستیم کارخانه ای که دو سال تعطیل بوده را دوباره راه انداری کنیم.

وی افزود: دو و نیم میلیارد تومان سرمایه در گردش این مجموعه است. ۲۰ تا ۳۰ درصد این مجموعه بازسازی شده است و ۵۰ درصد نیاز به بازسازی دارد.

حسینی بیان کرد: اگر بخواهم در باب مثال وضعیت حال حاضر این مجموعه را به چیزی تشبیه کنم، این کارخانه مانند مریضی است که امیدها از او سلب شده، بود و اینک با بهتر شدن اوضاع آماده یک جراحی است و باید این اتفاق هر چه زودتر رخ دهد.

وی ادامه داد: با کمک قوه قضاییه، تمام دستگاه هایی که از شرکت خارج شده بود را برگردانده و شروع به تولید کردیم و این موضوع باعث شده ۶۵ تا ۷۰ نفر نیروی کار داشته باشیم.  

حسینی گفت: سعی ما این بوده که تا پایان امسال فروش مجموعه بین ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان برسد.

هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری استان گلستان نیز در این مراسم گفت: اقدامات خوبی را در حوزه اقتصادی و اشتغالزایی شاهد هستیم ولی این کافی نیست. با آمدن آیت الله رئیسی، تحولی که خصوصا در حوزه اقتصادی ایجاد شده، ستودنی است و از این فرصت باید به نحو احسن استفاده شود.

هاشمیان ادامه داد: هر امری متولی دارد که در این دوره تحول قوه قضاییه، همه دستگاه هایی که خودشان متولی هستند، فعال تر شده اند.

وی با بیان اینکه در رابطه با کارخانه هفت تپه و هپکو اراک خود قوه قضاییه ورود کرده است، گفت: کسانی که در بحث اقتصادی هستند در خط مقدم هستند و همه ترکش ها به سمت این ها است و در این رابطه کسانی که مشغول به فعالیت های اقتصادی هستند، در واقع جهاد می کنند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان تاکید کرد: دستگاه ها کنار قوه قضاییه قرار بگیرند تا مردم از این گرفتاری ها در بیایند. یکی از این گرفتاری ها اشتغال است و در این باره فرصت خوبی بوده که به تولید کمک کنیم. رونق تولید به بانک ها هم کمک می کند.

هاشمیان تصریح کرد: بیکاری یکی از دلایل وقوع جرایم است. هر چند که همه دلیل این امر نیست ولی باز یکی از دلایل است و اشتغال زایی این مجموعه تولیدی می تواند موثر واقع شود.

وی تصریح کرد: سال گذشته که از این کارخانه بازدید داشتیم، از وضعیت آن بسیار تاسف خوردیم ولی اینک اینطور نیست و اوضاع خوب شده است.

رئیس دادگستری گلستان همچنین خطاب به مسئولان کارخانه، گفت: اینک هیچ کسی به اندازه مدیران این کارخانه نمی توانند برای ادامه حیات این مجموعه موثر باشند. تکرار اشتباهات گذشته غیر قابل توجیح و گذشت است.   برای رفع هر گونه اشتباه احتمالی نیز باید پیشگیری صورت گیرد.

حجت الاسلام حسینی، امام جمعه مینودشت نیز در این مراسم گفت: کار این کارخانه باید تداوم داشته باشد تا دوباره به حالت اول خود باز نگردد. این کار اقتصادی و اشتغال زایی در جامعه اثر گذار بوده و در نوع خود جهاد است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code