سهم دولت در سرمایه گذاری در خراسان‌رضوی نسبت به بخش خصوصی پایین است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سهم دولت در سرمایه گذاری در استان نسبت به بخش خصوصی بسیار پایین است.

به گزارش ایسنا، محسن صالحی‌نیا، امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی در محل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان خراسان رضوی، اظهار کرد: شش سال پیش برای مراسم معرفی سرکار خانم علی‌رضایی در خدمت شما بودیم، ایشان در بدو ورود، شناخت خوبی از عوامل محیطی در بدنه صمت و ستاد داشتند و بخش عمده تجارب و سوابق کاری ایشان در سال ۹۲ به بخش صنعت و معدن باز می‌گردد.

وی ادامه داد: بعضاً اینگونه تصور می‌شد که ایشان در بخش تجارت و اصناف تجربه کمتری داشته باشند اما در پایش‌هایی که در بخش اصناف صورت گرفت، باید اذعان کرد که موفقیت بسیار خوبی در متصل کردن این بخش به لحاظ ارزش افزوده‌ای که پس از تولید در بخش صنعت و معدن داشتند، در دوران مدیریت ایشان حاصل شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: همچنین مهندس مس‌فروش نیز از سابقون این حوزه در بخش‌های مختلف صنعت هستند و این ششمین استانی است که در آن فعالیت می‌کنند و به عنوان یک خراسانی، ورود ایشان به استان خراسان را خوش آمد می‌گویم.

صالحی‌نیا با بیان این موضوع که اینگونه نیست که ما با رفتن به تهران استان‌های خود را فراموش کنیم، خاطرنشان کرد: با توجه به اهداف، وظایف و ماموریت‌هایی که بر عهده ما است گاهاً بایستی مجموعه کارها را به گونه‌‎ای با یکدیگر تنظیم کنیم. من مطمئن هستم جناب مس فروش با استفاده از تجربیات گرانقدر خود اداره صنعت، معدن و تجارت، منشأ اثر خوبی در استان خواهد بود.

وی اضافه کرد: مطمئن باشید که مسیر مبتنی بر انجام کار بر پایه اصول کارشناسی خوب، وفاق و تعامل با تمامی دستگاه‌های اجرایی توسط آقای مس‌فروش در استان ادامه پیدا خواهد کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: استان خراسان رضوی در دو محور صنایع بزرگ و کوچک جزو استان‌های شاخص کشور است. این استان علی‎رغم رتبه بین پنج تا شش و نیم درصد در صنعت، در صنایع فولاد، خودرو، لوازم خانگی، نساجی و بیشتر از همه در صنایع غذایی و تبدیلی کشاورزی، سرآمد است.

صالحی‌نیا عنوان کرد: همچنین با توجه به شاخص‌هایی از منظر مراکز فناوری و کسب و کار، خوشه‌های صنعتی و پتانسیل‌های در ارتباط با صادرات و پیمانکاری فردی، جزو استان‌های بارز و جزو چهار پنج استان برتر کشور است، همت و تلاش مسئولین بر تأثیر اصلی پتانسیل‌های استان تأثیرگذار است. سهم دولت در سرمایه گذاری در استان نسبت به بخش خصوصی بسیار پایین است.

وی ادامه داد: در حال حاضر مشکلات حاکم بر صنعت بر کسی پوشیده نیست، در طی سال‌های گذشته بنا به دلایلی سیاست‌ها صعود و نزول داشته است؛ به عنوان مثال بحث ثبت سفارش همیشه در استان انجام می‌شده اما در مقاطعی به دلیل نرخ ارز و دو نرخی شدن ارز، سعی و خطاهایی رخ داده و ناچار به مدیریت در سطح کلان‌تر بود و این اتفاق سه تا پنج ماه به طول انجامید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد: در ارتباط با تفویض اختیار نیز در مقطعی هستیم که تفویض اختیارهای زیادی مخصوصاً در حوزه صنعت صورت گرفته است، سال گذشته با پیشنهاد خود وزیر صنعت، تفویض اختیاراتی صورت گرفته است.

صالحی‌نیا گفت: تقریباً کارگروه رفع موانع تولید در بسیاری از استان‌ها پیش رفته و جا دارد از این استان تقدیر شود زیرا در کمتر استانی دیده شده است که کارگروه رفع موانع تولید توسط NGO های خود آن اداره شود.

وی افزود: امروز به لحاظ برخی از محدودیت‌هایی که ایجاد شده، مجبور هستیم برخی از تصمیمات را در سطح کلان بگیریم، چنین مسأله‌ای علت خاصی ندارد بلکه بر اساس محدودیت است و هیچ علاقه‌ای برای تصمیم‌گیری در مرکز وجود ندارد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code