شریعتمداری: سهم عوارض آلایندگی عسلویه را در دولت پیگیری خواهم کرد

ایسنا/بوشهر وزیر کار گفت: خرید محصولات تولیدی از داخل استان یک خط مشی برای ماست و درخواست مردم منطقه در مورد سهم عوارض آلایندگی عسلویه را در دولت پیگیری خواهم کرد.

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری عصر امروز در نشست مشترک کارگروه اشتغال و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر با اشاره به طرح اشتغال روستایی بیان کرد: برای این امر با اجازه مقام معظم رهبری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برداشت کردیم و ۱۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با سودهای ۴، ۶ و ۱۰ درصد پرداخت شد لذا نظارت جدی به پرداخت تسهیلات مذکور صورت گیرد.

وی در مورد مشکل استان بوشهر در مورد عدم تامین اعتبار پرداخت تسهیلات متمم برای تکمیل طرح های اشتغال روستایی گفت: برای این امر ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به استان بوشهر اختصاص می دهیم تا زمینه تکمیل طرح های نیمه تمام اشتغال زایی فراهم شود.

این مسئول با تاکید بر اجرای مسئولیت های اجتماعی صنایع نفت و گاز عسلویه گفت: شرط ما برای این امر این است که منابع مسئولیت های اجتماعی به صورت شفاف به مردم اعلام شود. وظیفه قانونی شرکت های مستقر در عسلویه اجرای مسئولیت های اجتماعی نسبت به محیط پیرامونی است.

شریعتمداری افزود: خرید محصولات تولیدی از خود استان یک خط مشی برای ماست و درخواست مردم منطقه در مورد سهم عوارض آلایندگی عسلویه را در دولت پیگیری خواهم کرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code