فرسودگی ۸۰ درصدی بافت‌های روستایی سه شهرستان تهران

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران گفت: فرسودگی بافت‌های روستاهای شهرستان‌های قرچک، ورامین و ملارد بالای ۸۰ درصد است که این بسیار نگران کننده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، غلامرضا صالحی عصر دوشنبه در جریان آغاز اجرای طرح نوسازی بافت های فرسوده روستاهای استان تهران که در جمع شهروندان روستای ولی آباد قرچک برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بنیاد مسکن سعی دارد این درصد نگران کننده را کاهش بدهد و بناهای فرسوده در این شهرستان ها به سرعت بهبود و نوسازی یابند.

وی ادامه داد: حمایت های ویژه‌ای از طرف بنیاد مسکن کشور برای شهروندان این روستاها در ۳ شهرستان در نظر گرفته شده و به شهروندانی که بخواهند منازل خود را تخریب کنند و نوسازی کنند تسهیلات مناسبی داده می‌شود.

صالحی تصریح کرد: بنیاد مسکن به افرادی که توان مالی برای تخریب بنای منزل خود در روستاهای تهران ندارند قول می دهد که وام ۸ میلیون تومانی بلاعوض اهدا کند.

وی بیان کرد: با هماهنگی انجام شده با کلیه دهیاری‌های استان تهران، قرار شد که پروانه و مجوز ساخت بنای منازل مسکونی برای اهالی هر روستا به صورت رایگان از طرف دهیاری صادر و کلیه نقشه کشی های ساختمانی به صورت رایگان از طرف بنیاد مسکن داده شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران یادآور شد: این هشدار را به مردم بدهید که حادثه خبر نمی‌کند بنابراین مردم با تمام خدماتی که بنیاد مسکن ارائه می کند سعی کنند به سرعت منازل خود را نوسازی کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code