ورزش نابینایان و کم‌بینایان مستعد حمایت جدی مسئولان است

ایسنا/کردستان رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان گفت: مسوولین هیات‌ها موظف هستند از ورزشکاران مستعد و با استعداد در رشته های مختلف به صورت جدی حمایت کنند تا بتوانند در عرصه‌های مختلف ورزشی به قهرمانی دست یابند و بدرخشند.

محمدرضا مظلومی صبح امروز(٢٤دی) در مجمع عمومی سالانه هیات نابینایان و کم بینایان کردستان اظهار کرد: هیات‌ها و مسئولین مربوطه باید در کنار ورزش همگانی، ورزش قهرمانی را نیز مورد توجه قرار دهند و از میان آنها افراد صاحب استعداد را انتخاب و آنها را برای قهرمانی پرورش دهند.

مظلومی عنوان کرد: با وجود همه مشکلات و محدودیت‌ها استان کردستان یکی از استان‌های فعال در حوزه ورزشی است و لازم است که ورزشکاران نیز با مدال‌آوری‌ها و قهرمانی‌های خود سبب دلگرمی مربیان خود و مسئولین در این حوزه شوند.

وی افزود: هیات ورزش نابینایان و کم‌بینایان استان لازم است با برنامه‌ریزی‌های هدفمند خود را برای بازی‌های آسیایی ٢٠٢٢ چین آماده کنند.

محمدرضا مظلومی ادامه داد: مجامع، هیات‌ها و فدراسیون همه باید با همکاری و تلاش هم بتوانند در ورزش‌های قهرمانی افتخارآفرین باشند.

وی عنوان کرد: با گذشت ٤٠ سال از انقلاب اسلامی هنوز هم این حوزه با کمبودها و مشکلاتی مواجه است که باید با تعامل و همکاری یکدیگر از کمترین امکانات بیشترین بهره‌وری لازم را داشته باشیم.

رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان کشور تاکید کرد: استان کردستان در رشته های گلبال، شطرنج، پاورلیفتینگ و پرس سینه در بخش آقایان و خانم ها بین ورزشکاران نابینا و کم‌بینا صاحب استعدادهای درخشانی است که می‌تواند تعدادی از این ورزشکاران را به عنوان نماینده برای بازی‌های آسیایی ٢٠٢١ و ٢٠٢٢ پرورش دهد.

مظلومی تصریح کرد: کردستان می‌تواند با سرمایه‌گذاری بر ورزشکاران جوان و نوجوان در آینده در مسابقات ملی و بین‌المللی حرفی برای گفتن داشته‌باشند.

وی یادآور شد: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی نیز بین اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان و هیات نابینایان و کم‌بینایان استان برقرار شده است که همین امر زمینه‌ساز موفقیت ورزشکاران در رشته‌های مختلف ورزشی است.

در ادامه مدیرکل ورزش و جوانان کردستان عملکرد ورزشکاران را مطلوب دانست و گفت: با توجه به فعال بودن ١٥٣ ورزشکار خوشبختانه فعالیت هیات نابینایان و کم‌بینایان کردستان مطلوب و عملکرد مثبتی داشته‌است.

حامد جولایی با اشاره به ظرفیت استان در رشته‌های وزنه‌برداری و شنا عنوان کرد: با حمایت قرار دادن ورزشکاران نابینا و کم بینای کردستانی در رشته‌های وزنه‌برداری و شنا، ورزشکاران می‌توانند در این دو حوزه ورزشی افتخارآفرین باشند.

در ادامه هوشیار شریعتی رئیس هیات نابینایان و کم‌بینایان کردستان با اشاره به فعالیت‌های انجام گرفته در حوزه ورزش نابینایان و کم‌بینایان اظهار کرد: سال گذشته با جذب ١٢ ورزشکار پنج مسابقه استانی گلبال و دو میدانی برگزار کرده‌است.

به گفته هوشیار شریعتی در سال گذشته چهار اردو برای بانوان و آقایان ترتیب داده شده‌بود که خوشبختانه سهم استان کردستان از این مسابقات کسب شش مدال طلا بوده‌است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مجموع درآمد سالانه این هیات برابر با یک میلیارد و ۶۴۱ میلیون ریال بوده است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code