کاهش کم‌سابقه مصرف برق در آمریکا به دلیل کرونا

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی کرد که مصرف برق آمریکا به دلیل تعطیلی کسب و کارها در دوران قرنطینه مقابله با شیوع ویروس کرونا، ۴.۳ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش “دورنمای انرژی کوتاه مدت” پیش‌بینی کرد که مجموع تقاضا برای برق در آمریکا به ۳۷۳۰ میلیارد کیلووات ساعت در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با ۳۸۹۶ میلیارد کیلووات ساعت در سال ۲۰۱۹ کاهش پیدا خواهد کرد اما در سال ۲۰۲۱ به ۳۷۸۵ میلیارد کیلووات ساعت بهبود خواهد یافت.

طبق آمار فدرال، بالاترین رکورد مصرف برق در آمریکا مربوط به سال ۲۰۱۸ است که به ۴۰۰۳ میلیارد کیلووات ساعت رسید. اگر مصرف برق همان طور که پیش‌بینی شده است، در سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا کند، برای نخستین بار از سال ۲۰۱۲ خواهد بود که برای دو سال متوالی دچار کاهش می شود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که سهم گاز طبیعی از تولید نیرو از ۳۷ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۴۱ درصد در سال ۲۰۲۰ رشد می کند اما در سال ۲۰۲۱ به دلیل افزایش قیمت گاز، به ۳۶ درصد کاهش پیدا می کند. سهم زغال سنگ از ۲۴ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۱۸ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش خواهد یافت اما در سال ۲۰۲۱ به ۲۱ درصد افزایش پیدا می کند.

سهم انرژی هسته ای در تولید نیرو از ۲۰ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۲۱ درصد در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ رشد خواهد کرد و سهم تجدیدپذیرها از ۱۷ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۲۰ درصد در سال ۲۰۲۰ و ۲۲ درصد در سال ۲۰۲۱ افزایش می یابد. انرژی هسته‌ای و تجدیدپذیرها در سال ۲۰۲۰ برای نخستین بار سهم بیشتری نسبت به زغال سنگ خواهند داشت.

بر اساس گزارش رویترز، طبق پیش‌بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا، فروش برق به مصرف‌کنندگان تجاری ۷ درصد و مصرف‌کنندگان صنعتی ۵.۶ درصد در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال میلادی گذشته کاهش پیدا می‌کند که ناشی از تعطیلی ادارات و کارخانه‌ها به دلیل شیوع ویروس کروناست. اما فروش برق به بخش مسکونی ثابت خواهد ماند زیرا آب و هوای معتدل نیاز به استفاده از گرمایش و تهویه هوا را کمتر می کند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code