در باره ادوارد دمینگ

دكتر ادوارد دمينگ 1993- 1900

در آخرين روزهاي قرن نوزدهم در نیویورک متولد شد.

زمانيكه او متولد شد- آغاز قرن بیستم - آنچه را كه ما بعنوان دست آوردهای قرن بیستم می شناسیم ( مثل تلویزيون –ماشین لباسشوئي - جاروبرقي - اتوموبيل و هواپيما ) وجود نداشت.

دمینگ هم زمان با تمام تغییراتیکه در قرن بیستم بوقوع می پیوست از ضرورت برای تغییری دیگر میگفت .... او از تغییر در مدیریت می گفت. دمینگ معتقد بود که مدیریت وقت امریکا نیاز به بازنگری دارد. دمینگ یک متفکر بزرگ بود که چشم اندازی متفاوت از مدیریت آینده دنیا را در دهن داشت.

اومعتقد بود كه روشهای مدیریت گذشته کافی و جوابگو نبوده نیاز به باز اندیشی دارد. پیشگیری به جای معالجه و کنترل به جای بازرسیهای پر هزینه را راه چاره میدانست.

دمینگ معتقد بود که کیفیت مهمترین عامل موفقیت در عرصه تجارت و صادرات است و این زير بناي توسعه - اشتغال و رفاه اجتماعي ميباشد. او فلسفه نوين مديريت خودرا كه بنام ((T.Q.M. مشهور است راه رسيدن به توسعه پايدار و تعالی جوامع بشری ميديد.

دمینگ از دانشگاه Yale مدرك دكتراي خود را گرفته پس از ورود به بازار كار آمريكا بزودی به مدیریت ناکارآمد در آمريكا پی برده و به نقد آن پرداخت و چون توجه لازم را ازمسئولين ندید بادلتنگی امریکا را ترك و به ژاپن رفت و مدت 22 سال در ژاپن اقامت گزيد.

سالها بعد و پس ازاینکه دنیا با حیرت متوجه موفقیت چشمگیر ژاپن در صحنه اقتصاد و صادرات شد- این کشور اعلام کرد که این موفقیت را مرهون تعلیمات دمینگ میداند. آمريكا در تلاش برای جبران اشتباهات خود دمينگ را با فرش قرمز و احترامات لازم به امریکا بازگرداند و اين سرآغاز شهرت دمینگ در امریکا بود. ( 1980).

حالا شهرت و محبوبيت بی سابقه دمينگ درامریکا و دنیا هر روزبیشترميشد . مشاوره كاخ سفيد- تدریس دردانشگاهها- برگزاری سمينارهای متعدد بخشي از فعالیتهای گسترده دمینگ بود.

  • نشان علمی امریکا توسط رئیس جمهور وقت 1986
  • نشان ممتاز فرهیختگی 1988
  • ثبت نام دمینگ در لیست نام آوران برگزیده 1991
  • مدال افتخار دانشگاه Yale 1993

علاوه بر این- شانزده دانشگاه آمریکا در زمان حیات به او دکترای افتخاری دادند.و دو دانشگاه دیگربا شتاب يكماه بعد از فوت اودر بهار 1994 با افتخار اسم دکتر دمینگ را در لوح دانشگاه خودثبت و بنام ایشان دکترای افتخاری صادر نمود ند.

                                                                                           رضا نیسانی

  • نویسنده افتخار شاگردی استاد دمینگ را در امریکا داشته است .

آدرس من

Address:
5501W.Davit Ave.Santa Ana  ,Ca92704 USA
Tel:
(000) 000000000
Fax:
(000) 000000000
Website:
www.neisany.ir
Email:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره من

مهندس نیسانی یک ایرانی نخبه که فارغ‌التحصیل رشته مهندسی و مدیریت از دانشگاه ایالتی کالیفرنیای امریکاست، شاگردی ایشان در محضر نام آورترین مدیر جهانی – پروفسور دمینگ - که پایه‌گذار مدیریت کیفیت در جهان است، نشان لیاقت برای اجرای موفق مدیریت کیفیت را برای ایشان به همراه داشته است.از جمله سوابق و تجربیات ایشان :- مدیر سابق بازاریابی شرکت بین المللی Continental Access آمریکا- مدیر بازاریابی Ras Al Khaimeh Free Zone - مدیر پروژه گردشگری W/G (Time Sharing) در آمریکا- عضو انجمن GLOBAL Professional Network USA- مسئول امور بین الملل وجذب سرمایه گذاران سازمان منطقه آزاد کیش- مدیرعامل شرکت CCS با مشارکت منطقه آزاد چابهار- مشاور ارشد بهبود کیفیت و استقرار استانداردهای بین المللی در وزارت صنایع- متخصص استقرار سیستم های TQM و استانداردهای ISO9000- مدیر پروژه  ساخت در شرکت هواپیمایی مک دانالد داگلاس آمریکا