سمينارآموزه هاي دمينگ، چشم انداز موفقيت مديران آينده ساز در ايران خودرو خراسان برگزار شد.

منتشر شده در مجموعه اخبار

درنهایت در هر کجا که هستی باید بر این نکته توجه داشته باشی که در هر صورت مشتریت راضی باشد، و زمانی این اتفاق خواهد افتاد که محصول و خدمت شما با کیفیت باشد.

 

به گزارش روابط عمومی ايران خودرو خراسان در این سمینار که با هدف معرفی دستاوردها و تجربیات جهانی این حوزه برگزار گردید، در خصوص توسعه اقتصاد پايدار ، مدیریت کیفیت، بهبود فرایند تولید، افزایش بهره وری، و نقش انگیزه، خلاقیت وآموزش در توسعه پایدار جوامع مطالبی بیان و تجربیات روز جهانی در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

مهندس نیسانی با اشاره به آماری از رشد اقتصادی کشورها، نوآوری، کار آفرینی و جایگزینی روش های قدیمی با فرآینده های جدید و خلاق را از مهمترین عوامل رشد کشورها عنوان کرد و گفت: رفاه اجتماعی کشور ها در گرو رشد اقتصادی است.

وی با اشاره به زیربناهای رشد اقتصادی اضافه کرد: تولید و صادرات و همچنين سرویس و خدمات زیربناهای اصلی رشد اقتصادی هستند و زیربنای خدمات نیز کیفیت و زیربنای کیفیت مدیریت است.

وی با بیان این روایت از حضرت علی(ع) که رشد هر جامعه ای به همت مردمش بستگی دارد اضافه کرد: تعالی کشورها در دست نيروي انساني کشورها است و اگر یک جامعه ای بخواهد در مسیر موفقیت و پیشرفت قرار گیرد باید خود مردم آن کشور بایکدیگر تعامل داشته و با همدلی و تلاش مسیر موفقیت را طی کنند.

مهندس نیسانی در ادامه به اوضاع کشور ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم اشاره کرد و توضیح داد که چگونه فلسفه ادوارد دمینگ، این استاد برجسته مدیریت دنیا، این کشور را در طول دو دهه به یکی از کشورهای توانمند اقتصادی و مدعی در عرصه های بین المللی تبدیل کرد.

مهندس نیسانی فلسفه دمینگ را نیز تشریح کرد و گفت: دمینگ می گوید برای موفقیت اول باید فکرت را عوض کنی، سپس طراحی زندگیت را و در نهایت روش انجام امور را تغییر دهی.

وی بر این موضوع تاکید کرد: درنهایت در هر کجا که هستی باید بر این نکته توجه داشته باشی که در هر صورت مشتریت راضی باشد، و زمانی این اتفاق خواهد افتاد که محصول و خدمت شما با کیفیت باشد.

وی با بیان اینکه دمینگ بر اصولی همچون صداقت در کار، شایسته سالاری و آموزش تأکید بسیاری دارد اضافه کرد: راز پیشرفت جوامع آموزش است، اما نه آموزش صرفاً تئوری بلکه آموزشی عملی و کاربردی که در مسیر پیشرفت مورد استفاده قرار گیرد.

وی همچنین بر هدف گذاری، تفکر در امور قبل از انجام هر کاری، برنامه ریزی، تعیین روش انجام کارها و انتخاب افراد توانمند و شایسته برای انجام امور تأکید و این عوامل را رموز موفقیت سازمان ها در دستیابی به اهدافشان توصیف کرد.

این استاد برجسته مدیریت بین المللی، مدیریت کیفیت را فراتر از کنترل نهایی محصولات و خدمات عنوان کرد و بیان داشت: برای ارائه محصول یا خدمت خوب باید کیفیت هر قسمت از انجام کار به صورت جداگانه بررسی و به جای درمان روش پیشگیری را در پیش گیریم تا در نهایت محصولاتمان از کیفیت مناسب و قابل قبول برخوردار بوده و مشتریمان را راضی نگه دارد.

آخرین اصلاح در تاریخ شنبه, 10 آبان 1393 05:05
امتیاز به این مطلب
(0 رای)

آدرس من

Address:
5501W.Davit Ave.Santa Ana  ,Ca92704 USA
Tel:
(000) 000000000
Fax:
(000) 000000000
Website:
www.neisany.ir
Email:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره من

مهندس نیسانی یک ایرانی نخبه که فارغ‌التحصیل رشته مهندسی و مدیریت از دانشگاه ایالتی کالیفرنیای امریکاست، شاگردی ایشان در محضر نام آورترین مدیر جهانی – پروفسور دمینگ - که پایه‌گذار مدیریت کیفیت در جهان است، نشان لیاقت برای اجرای موفق مدیریت کیفیت را برای ایشان به همراه داشته است.از جمله سوابق و تجربیات ایشان :- مدیر سابق بازاریابی شرکت بین المللی Continental Access آمریکا- مدیر بازاریابی Ras Al Khaimeh Free Zone - مدیر پروژه گردشگری W/G (Time Sharing) در آمریکا- عضو انجمن GLOBAL Professional Network USA- مسئول امور بین الملل وجذب سرمایه گذاران سازمان منطقه آزاد کیش- مدیرعامل شرکت CCS با مشارکت منطقه آزاد چابهار- مشاور ارشد بهبود کیفیت و استقرار استانداردهای بین المللی در وزارت صنایع- متخصص استقرار سیستم های TQM و استانداردهای ISO9000- مدیر پروژه  ساخت در شرکت هواپیمایی مک دانالد داگلاس آمریکا