ارتباط موزه‌ها و مدارس در حفظ ميراث ملي اهميت دارد

منتشر شده در مجموعه اخبار

معاون هنري سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران گفت: موزه و مدرسه پلي براي ايجاد حس مسئوليت و مشارکت در حفاظت از ميراث ملي و انتقال به نسل هاي آينده را بر عهده دارند.

 

معاون هنري سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران گفت: موزه و مدرسه پلي براي ايجاد حس مسئوليت و مشارکت در حفاظت از ميراث ملي و انتقال به نسل هاي آينده را بر عهده دارند. –

به گزارش خبرگزاري موج به نقل از روابط عمومي موزه هنرهاي ديني امام علي (ع)، سيدقاسم ناظمي، معاون هنري سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، در برنامه اي با عنوان "هم انديشي تعالي در طراز جهاني"که عصر روز گذشته در موزه هنرهاي ديني امام علي (ع) برگزار شد گفت: کشور ما پيشينه وتمدن تاريخي غني و ارزشمندي دارد که اين مهم بايد به زبان جديد به نسل نو شناسانده شود. چرا که در بسياري از کشورهاي پيشرفته، ايجاد علاقه به تاريخ و تمدن کشورها نقش مهمي در تعيين چشم انداز آينده فرهنگي و توسعه فرهنگ دارد و در اين ميان، موزه ها به عنوان حافظه هاي تاريخي فرهنگي نمادي از ادوار مختلف را پيش روي قرار مي دهند.

ناظمي در ادامه افزود: بر اين اساس جايگاه موزه در توسعه، آموزش هاي فرهنگي، علمي و هنري بسيار پراهميت است و موزه در ارتباط با علاقه مندان و مخاطبان به انتقال باورهاي فرهنگي اعصار مختلف مي پردازد.

وي در ادامه تشريح کرد: موزه هنرهاي ديني امام علي (ع) يکي از موزه هاي هنري با رويکرد هنر ديني در شهر تهران است و سال هاست در جهت ايجاد ارتباط نزديک بين شهروندان و هنرمندان فعاليت مي کند.

وي بخشي از اهداف موزه امام علي (ع) در کنار تمرکز بر عرصه هنر ديني را پرورش حس مشارکت در حفظ ميراث ملي، موزه دوستي و توسعه فرهنگ موزه‌اي دانست که قطعا مي بايست از سنين کودکي با بازديد از موزه ها در اقشار جامعه نهادينه شود.

ناظمي افزود: ظرفيت هايي که در مراکز آموزشي فراهم است به آموزش هاي غير مستقيم و اکتشافي مسايل مختلف فرهنگي منجر مي شود و اهميت اين موضوع وقتي احساس خواهد شد که در سرفصل آموزشي هنر مدارس، فصل "موزه و مدرسه" گنجانده شود. در حال حاضر اين هدف توسط مديريت هنرهاي تجسمي و امور موزه هاي معاونت هنري سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در مرحله ي برنامه ريزي است که ترويج آن مستلزم مشارکت و همراهي مراکز آموزشي است.

اين هم انديشي عصر روز دوشنبه، 24 مهرماه با سخنراني مهندس رضا نيساني و جمعي از مربيان و فرهنگيان مراکز آموزشي شهر تهران و هنرمندان در سرسراي نور موزه برگزار شد.

آخرین اصلاح در تاریخ شنبه, 10 آبان 1393 10:40
امتیاز به این مطلب
(0 رای)

آدرس من

Address:
5501W.Davit Ave.Santa Ana  ,Ca92704 USA
Tel:
(000) 000000000
Fax:
(000) 000000000
Website:
www.neisany.ir
Email:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره من

مهندس نیسانی یک ایرانی نخبه که فارغ‌التحصیل رشته مهندسی و مدیریت از دانشگاه ایالتی کالیفرنیای امریکاست، شاگردی ایشان در محضر نام آورترین مدیر جهانی – پروفسور دمینگ - که پایه‌گذار مدیریت کیفیت در جهان است، نشان لیاقت برای اجرای موفق مدیریت کیفیت را برای ایشان به همراه داشته است.از جمله سوابق و تجربیات ایشان :- مدیر سابق بازاریابی شرکت بین المللی Continental Access آمریکا- مدیر بازاریابی Ras Al Khaimeh Free Zone - مدیر پروژه گردشگری W/G (Time Sharing) در آمریکا- عضو انجمن GLOBAL Professional Network USA- مسئول امور بین الملل وجذب سرمایه گذاران سازمان منطقه آزاد کیش- مدیرعامل شرکت CCS با مشارکت منطقه آزاد چابهار- مشاور ارشد بهبود کیفیت و استقرار استانداردهای بین المللی در وزارت صنایع- متخصص استقرار سیستم های TQM و استانداردهای ISO9000- مدیر پروژه  ساخت در شرکت هواپیمایی مک دانالد داگلاس آمریکا